Stichting Pelgrimeren in Groningen

……………Pelgrimeren is ……..….gaandeweg thuiskomen……………………….
Groningen is een ideale provincie om te pelgrimeren, er zijn veel stiltegebieden, 130 bezoekbare middeleeuwse kerken, 34 voormalige kloosterterreinen, 90 km kust en kwelders, 2500 jaar oud cultuurlandschap en ontzettend veel natuurgebieden en veel wandel- en fietspaden.
Dit was voor de Stichting Pelgrimeren in Groningen aanleiding om een digitaal netwerk van 193 pelgrimswandelingen te creëren op www.spig.nl met in totaal 2300 km in Groningen! Er zijn 2 typen routes die gratis te downloaden zijn:
- 61 etappes van 21 km van camping-camping of van B&B –B&B en
- 131 rondwandelingen van 8 km.
Steeds staat het bezoek aan de middeleeuwse kerken tijdens de wandelingen centraal en 130 middeleeuwse kerken doen mee via sleuteladressen. Ook organiseert de stichting 7x per jaar pelgrimswandelingen met 4 gidsen met een online inschrijving.
Overige Handelspartners
- Zonnehuisgroep Noord
- Boert Bewust
- Traineelink
- UMCG
- LTO Noord
- NVM afdeling Groningen
- Pouw Rent Autoverhuur
- Gasunie
- Marketing Groningen
- Een expert in pensioen
- Alfa-college
- Zechsal
- Reining Transport
- Hanzehogeschool Groningen
- Waterbedrijf Groningen
- Landschapsbeheer Groningen
- Stichting Het Groninger Landschap
- Erfgoedpartners
- VRIJDAG Amateurkunstondersteuning
- BlackCup
- Staatbosbeheer